← All news
29.06

Atklāta jūras burāšanas regate Gulf of Riga Regatta 2020. Šodien pirmā sacensību diena

Ar jahtu parādi Ventas upē un svinīgām uzrunām vakar atklāta Rīgas līča regate jeb Gulf of Riga Regatta (#GoRR). Kopā sacensībām reģistrējušās 47 jahtu komandas no sešām valstīm Baltijas jūras reģiona valstīm. Komandas sadalītas četrās grupās.

Kā atzīst sacensību organizatori, tik liels burātāju skaits sacensībās Latvijā sen nav bijis un īpašs prieks par Baltijas jūras reģiona valstu komandām, kuras šogad burās #GoRR pirmo reizi. Kopā no Latvijas ir pieteikušās 28 komandas, 10 komandas no Igaunijas un to vidū arī pērnā gada uzvarētāji ORC 1 jahtu grupā – JAZZ komanda, 6 komandas pieteikušās no Lietuvas un pa vienai komandai no Dānijas, Polijas un Somijas.

Saglabājas intriga, kurš šogad nokļūs uz uzvarētāju pjedestāla, jo nav noslēpums, ka sacensību dalībnieku vidū ir burātāji, kuru vārdi zināmi ir ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē. Regates laikā noskaidrosies gan #GoRR uzvarētāji, gan Latvijas Atklātā jūras burāšanas čempionāta uzvarētāji, kā arī tiks izcīnīts Livonijas kauss.

Šodien aizritēs pirmā sacensību diena. Pirmā posma starts paredzēts plkst.11.00. Regatei būs iespējams sekot līdzi reālā laikā virtuāli, jo tiks nodrošināta tiešsaistes globālās pozicionēšanas izsekošana visiem regates dalībniekiem: https://www.kwindoo.com/tracking/16453-gulf-of-riga-regatta-2020?race_id=20616. Vakarā, pēc atgriešanās krastā, dažādus mītus par Baltijas jūras vides veselību lauzīs Latvijas Hidroekoloģijas institūts.

Kopumā regate ilgs piecas dienas. Rīt sacensību flote piestās Igaunijā, Sāmsalas ostā Montu. Pēc tam divas dienas regate uzkavēsies Rojā, kur notiks medijiem un skatītājiem visērtāk vērojamās īsās pretvēja-pavēja distances. Regate noslēgsies 3.jūlijā Salacgrīvā.

Sacensības organizē Latvijas Jūras burāšanas asociācija sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību, Rojas zēģelētāju skolu, Ventspils jahtu ostu, Salacgrīvas ostas pārvaldi un Saaremaa Merispordi Selts.

GoRR sociālās vietnes:
Facebook
Instagram
Youtube

Video no atklāšanas pasākuma #GoRR2020:
https://youtu.be/R1ivXQdgDMg (video: Steve Spencer Production)
Foto izlase no atklāšanas #GoRR2020:
https://failiem.lv/u/bpdcscek (foto: Jānis Spurdziņš)