← Visi jaunumi
27.06

Stiprā vēja dēļ burāšanas sacensību trešās dienas posms atcelts. Pēc pirmajiem diviem etapiem līderos izvirzās komandas no Lietuvas un Latvijas.

Sakarā ar drošības apsvērumiem stiprā vēja dēļ ir atcelti šodienas starti Rīgas līča regatē (Gulf of Riga Regatta 2019; turpmāk - GoRR) posmā no Kuresāres ostas Sāmsalā uz Roņu salu. Saskaņā ar meteoroloģiskām prognozēm vēja stiprums brāzmās Rīgas līcī šodien pārsniedz 20 metrus sekundē. Organizatori pārplānoja turpmāko regates programmu. Tikmēr krastā palikušajiem dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt izglītojošus seminārus - gan par vides jautājumiem, gan specifiski par burāšanu.

"Tāda ir burāšana un mums kā organizatoriem un reizē arī visiem dalībniekiem ar to ir jārēķinās, ka dažkārt sacensībās var nākties ieviest neplānotas korekcijas. Esam pakārtoti dabas spēkiem, kuru ietekmē sacensības var atcelt, pārcelt vai dažkārt vienkārši iepauzēt, kā tas notiek šodien. Šādus lēmumus parasti pieņem sacensību galvenais tiesnesis, un drošības apsvērumi ir primārie," skaidro viens no regates organizatoriem un Latvijas Zēģelētāju savienības pārstāvis Valters Romans, viņš arī piebilst, ka, lai arī šodienas posms ir atcelts tomēr, šā brīža prognoze liecina, ka pārējās sacensību dienas notiks un regate rīt dosies uz Roņu salu, bet parīt, 29.jūnijā atgriezīsies Kuivižos. Izmaiņas vien varētu skart, tā saucamās, īsās distances, kas iepriekš bija paredzētas noslēdzošajā sacensību dienā.

Līdz šim GoRR jau ir notikuši divi posmi no sākotnēji paredzētajiem pieciem – pirmais posms no Rojas uz Montu Sāmsalā un tālāk no Montu ostas uz Kuresāri tās pašas salas ietvaros. Katrā no paredzētajiem posmiem tiek noskaidroti arī atsevišķi posmu uzvarētāji. Līdz šim uz posmu pjedestāliem ir kāpušas šādas komandas:

Pirmajā, 25.jūnija, posmā no Rojas uz Montu (Igaunijā):

- ORC klasē komanda no Lietuvas EXTREME, kapteinis Aistis Kalanavičius (buras numurs LTU-1620)

- LYS1 klasē komanda no Latvijas PROJECT A1, kapteinis Jānis Norde (buras numurs LAT-424)

- LYS2 klasē komanda no Latvijas TERRADO, kapteinis Romans Mickevics (buras numurs LAT-572)

Otrajā, 26.jūnija, posmā no Montu uz Kuresāri (Sāmsalā):

- ORC klasē komanda no Lietuvas EXTREME, kapteinis Aistis Kalanavičius (buras numurs LTU-1620)

- LYS1 klasē komanda no Latvijas EXTRA BRUT, kapteinis Aleksejs Aleksejevs (buras numurs LAT-577)

- LYS2 klasē komanda no Igaunijas CASTOR, kapteinis Joosep Laus (buras numurs EST-39)

Lai arī sacensību uzvarētāji tiks noskaidroti 29.jūnijā Kuivižos, tomēr provizoriskie rezultāti rāda, ka pēc pirmajiem diviem posmiem šā brīža laureāti kopvērtējumā ir Lietuvas un Latvijas jahtas.

- ORC klasē komanda no Lietuvas EXTREME, kapteinis Aistis Kalanavičius (buras numurs LTU-1620)

- LYS1 klasē komanda no Latvijas EXTRA BRUT, kapteinis Alekseis Aleksejevs (buras numurs LAT-577)

- LYS2 klasē komanda no Latvijas DIKS, kapteinis Girts Fisers-Blumbergs (buras numurs LAT-454)

Uzreiz pēc Jāņiem, 25.jūnijā savstarpēji sacenšoties Baltijas valstu 33 jūras spējīgām jahtām, sākās lielākā Latvijas jūras regate – Rīgas līča regate, kas saīsinājumā no angļu valodas saukta arī par GoRR. Regate ilgs piecas dienas līdz 29.jūnijam, kad Kuivižu jahtklubā tiks noskaidroti labākie burātāji starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandām. Dalībnieki pirmo reizi burāšanas vēsturē iegūs jaunieviesto uzvaras balvu – Livonijas kausu, kas simbolizē sporta jūras burāšanas tradīciju renesansi Latvijā. Livonijas kausu saņems viens uzvarētājs katrā no trīs grupām, kurās ir sadalīti visas dalībnieku jahtas, un tas tiks pasniegts komandai, kura kopējo sacensību distanci būs veikusi visīsākajā laikā. Balstoties uz jahtu apmērīšanas sistēmām, kas ļauj savstarpēji salīdzināt dažādo laivu tehniskos parametrus, visas komandas ir sadalītas ORC, LYS1 un LYS2 klasēs.

GoRR regati organizē Latvijas Zēģelētāju savienība sadarbībā ar Latvijas Jūras burāšanas asociāciju un Sāmsalas jūras burāšanas asociāciju (igauņu valodā Saaremaa Merispordi Selts).

facebook.com/gulfregatta

instagram @gorr_lv