← Visi jaunumi
05.07

Sākas GoRR regates pēdējais, izšķirošais sacensību posms. Noskaidros regates uzvarētājus.

Šodien Pērnavā norit Baltijas valstu regates Gulf of Riga Regatta (GoRR) pēdējā, izšķirošā cīņa par vietām uz pjedestāla. Jahtas dosies piekrastes braucienā Pērnavas līcī un veiks pievēja-pavēja distances, kas noteiks regates kopvērtējuma rezultātus. Vakarā notiks svinīga GoRR uzvarētāju, Latvijas jūras burāšanas čempionu un Livonijas kausa ieguvēju apbalvošana. Ceturtdienas posmā burātāji veica garu distanci no Salacgrīvas līdz Pērnavai. Pēc četrām sacensību dienām četrās grupās līderpozīcijās joprojām ir Igaunijas komandas, tomēr šodienas sniegums var veikt korekcijas uz vairāku grupu pjedestāliem.

Pērnavas jahtkluba tuvumā pulksten 11.00 GoRR sacensību dalībnieki startēja noslēdzošajos regates braucienos. Lielākā atšķirība no iepriekšējām dienām – regates flote sadalīta divās daļās. Ātrākās laivas ORC1 un ORC2 grupās šodien cīnās, tā sauktajās, olimpiskajās pievēja-pavēja distancēs un, ja laikapstākļi būs labvēlīgi, šīm komandām varētu notikt maksimāli trīs braucieni. Pārējās laivas dodas garākā sacensību pārgājienā apmēram 20 jūras jūdžu garumā. Laivas atgriezīsies ostā provizoriski pulksten 15.00. Vairākās grupās tieši šodiena noteiks to, kuras komandas Pērnavas jahtklubā vakarpusē kāps uz apbalvošanas pjedestāliem.

Vakardienas posms no Salacgrīvas līdz Pērnavai bija aptuveni 40 jūras jūdzes garš. Burātāji uz starta līnijas stājās jau pulksten 10.00, un pirmās laivas Pērnavas finišā ienāca īsi pēc pulksten četriem, bet beidzamās pēc deviņiem vakarā. Šo posmu burātāji raksturoja kā jūlija mēnesim tipisku – gan vējš, gan neliels lietutiņš, gan saule. Vējš pūta pakausī, un tā stiprums sākumā esot bijis ap 14 mezgliem (aptuveni 7 metri sekundē), kas ir labs burāšanas vējš, un vēja virziens izcili piemērots, lai paceltu vieglākās pavēja buras. Vēlāk dienas vidū vēja stiprums samazinājās un brīžiem iestājās arī bezvējš. Taču, tuvojoties Pērnavai, tas atkal pastiprinājās un daudzas komandas ienāca finišā ar 3 - 4 metri sekundē stipru vējiņu.

Sacensību organizatori stāsta, ņemot vērā, ka noslēdzošā komanda finišā ienāca vakarā, balvu pasniegšana Salacgrīva – Pērnava posmam plānota šodien, līdz ar Pērnavas piektās sacensību dienas apbalvošanu un lielo GoRR regates uzvarētāju godināšanu noslēgumā.

ORC1 grupa

Pavēja posmā, kā tēlaini burātāji iesauca pārgājienu no Salacgrīvas uz Pērnavu, uzvaru ātrāko laivu grupā ORC1 izcīnīja pa vienai komandai no katras Baltijas valsts. Grupā joprojām notiek sīva cīņa par pirmo trijnieku. Igaunijas komanda SHADOW kopvērtējumā šobrīd ir līderpozīcijā ar 6 punktiem, kamēr Latvijas komanda THORA un igauņu NOLA X konkurē ar 12 punktiem. Neatpaliek arī viena no spēcīgākām komandām no Lietuvas – ARABELA, tai šobrīd kopvērtējumā 13 punktu.

Posmā Salacgrīva- Pērnava ORC1 grupā uzvarēja:

1. "Shadow" (EST 113) - kapteinis Harles Liiv (Igaunija, Kalevi jahtklubs)

2. "Arabela" (LTU 2399) - kapteinis Raimondas Šiugždinis (Lietuva, Nautikus)

3. "THORA" (LAT 637) - kapteinis Rihards Vaivods (Latvija, "Rīgas sporta burāšanas centrs")

Kopvērtējuma rezultāti

ORC2 grupa

Jahtas CASSANDRA X komandas dalībnieks Alo Tamm GoRR startējis arī pirms vairākiem gadiem un novērtē dažādus uzlabojumus, kas pa šiem gadiem regatē notikuši. "Komanda jūtas labi, varam uzspodrināt savas burāšanas prasmes un ceram uz izdošanos arī šodien, regates noslēdzošajā posmā," saka Tamm. Viņš posmu no Salacgrīvas līdz Pērnavai raksturo kā perfektu burāšanai, taču atzīst, ka arī šādos it kā vienkāršos etapos gadās kļūdīties un komanda palaidusi garām marku, tāpēc bija jādodas atpakaļ un jāzaudē savas pozīcijas.

Otrā ātrāko laivu grupā ORC2 šobrīd kopvērtējumā par uzvaras pakāpieniem cīnās igauņi un lietuvieši, un, atpaliekot no kopvērtējuma laureātiem, šobrīd par 4. un 5. vietu cīnās divas komandas no Latvijas – Jāņa Albertiņa kapteiņotā jaunā NEMOR jahta un Aleksandra Mežapuķes ESTELLE. Abām Latvijas komandām pirms piektā posma Pērnavā pa 18 punktiem.

Posmā Salacgrīva- Pērnava ORC2 grupā uzvarēja:

1. "Sugar" (EST 774) - kapteinis Alari Akermann (Igaunija, Pērnavas jahtklubs)

2."NemoR" (SWE 20) - kapteinis Jānis Albertiņš (Latvija, Pilsētas jahtklubs)

3. "Jazz" (EST 935) - kapteinis Tarmo End (Igaunija, Saaremaa Merispordi Selts)

Kopvērtējuma rezultāti

ORC Cruiser grupa

Tā sauktajā starptautiskajā kruīza jahtu ORC Cruiser grupā šoreiz startē arī Latvijas jahta X-CAPE, un tās kapteinis Kaspars Rožkalns uzskata, ka komanda distanci veikusi ļoti labi. "No rīta bija spēcīgāks vējš, kas vēlāk nedaudz samazinājās. Tad mainījām buras un mēģinājām uzstādīt rekordu, cik daudz buru viena komanda var nomainīt. Dažu brīdi ik pēc 3 minūtēm pārdomājām," smejoties saka kapteinis. Distance kopumā bijusi pa vējam, un komanda jokojusi, ka pavārs pa ceļam varēs paspēt pagatavot pildītu pīli, bet distance tomēr nav bijusi tik viegla, kā sākumā cerēts. "Patīk, ka katra diena ir kā jauns sākums, un pat, ja vienā dienā kaut kas nav izdevies, tad jāmotivē sevi un komandu, jāizguļas un nākamo dienu jāsāk pilnīgi no jauna. Šobrīd esam uz pozitīva viļņa," tā Rožkalns. Rožkalna komandai 18 jahtu konkurencē šobrīd devītā vieta (27 punkti).

Savukārt jahtas SUPERLĪGA burātāja Alise Liepiņa atzīst, ka bezvēja laikā ar mūziku un dejām komanda saukusi vēja dievus, kas galu galā iepūtuši burās un ļāvuši labi nofinišēt. Viņiem godpilnā noslēdzošā vieta šajā grupā, taču šī komanda vienmēr ir izcēlusies ar vēlmi būt daļa no regates sportiskā gara bez ambīcijām, kā prioritāti izvirzot dalību GoRR.

Posmā Salacgrīva- Pērnava ORC Cruiser grupā uzvarēja:

1. "LOTE" (EST 460) - kapteinis Daniel Ruutel (Igaunija, Saaremaa Merispordi Selts)

2. "Mercurius" (EST 45) - Margus Tasa (Igaunija, Saaremaa Merispordi Selts)

3. "Jaalind" (EST 990) - kapteinis Margo Pobo (Igaunija, Pērnavas jahtklubs)

Kopvērtējuma rezultāti

LYS1 grupa

Igaunijas jahtas SIREN kapteinis Rasmus Maalinn GoRR startē otro reizi. Pirmo reizi viņš citā komandā startēja GoRR pirms teju 5 gadiem, kad savā grupā izdevās izcīnīt zeltu. "Šobrīd kopvērtējumā atrodamies otrajā vietā, un esam par to priecīgi. Mēs vēlamies izbaudīt burāšanu, gan arī sasniegt rezultātu, bet tas šoreiz nav galvenais. Ir pēdējā sacensību diena un turpināsim cīņu," apņēmības pilns ir Maalinn. Šajā posmā komanda ierindojās piektajā vietā, jo startu ietekmēja biežas vēja maiņas, arī bezvējš. Kopvērtējumā pirms piektā sacensību posma SIREN šobrīd 9 punkti.

Arī jahtas "Spaniel" kapteinis Silards Kamergrauzis komandas startu vērtē kā teicamu, un komandu raksturo kā profesionālus amatierus. "Mums sanāca viss - gan pagriezieni, gan taktiski labi nostrādājām. Tikai beigās, pašā atbildīgākajā momentā "izslēdzās" vējš, un citi mums pietuvojās," saka Kamergrauzis, kura komanda šobrīd ierindojas 6.vietā ar 17 punktiem. Komanda norāda, lai arī šobrīd SPANIEL atpaliek no godalgotajām vietām ar 5 punktiem – nekas vēl nav galā. Īpaši priecājas par Latvijas komandu GABRIEL, kura turpina aizstāvēt savu pērnā gadā izcīnīto uzvarētāja titulu.

Posmā Salacgrīva- Pērnava LYS1 grupā uzvarēja:

1. "GABRIEL" (LAT 3) - kapteinis Gundars Bērziņš (Latvija, Usmas jahtklubs)

2. "Must Be" (LAT 464) - kapteinis Ğirts Bērziņš (Latvija, Usmas jahtklubs)

3. "Spaniel" (LAT 79) - kapteinis Silards Kamergrauzis (Latvija, Latvijas Burāšanas mācību asociācija)

Kopvērtējuma rezultāti

LYS2 grupa

Interesanta cīņa aizrit arī LYS2 grupā, kur ar vienādu punktu skaitu (9 punkti) šobrīd pirmās divas vietas dala igauņu komandas LILIANN un PINTA. Tikmēr trešais uzvaras pakāpiens šobrīd Latvijas komandai IRISHA (14 punktu) un uz papēžiem min arī Latvijas FILIAS (15 punkti) un igauņu ELLI (16 punkti).

Posmā Salacgrīva- Pērnava LYS2 grupā uzvarēja:

1. "Irisha" (LAT 230) - kapteinis Aleksandrs Smertjevs (Latvija, Rīgas sporta burāšanas centrs)

2. "Kiki" (S 1669) - kapteinis Edgars Kupčs (Latvija, Burāšanas klubs 360)

3. "Elli" (EST 728) - kapteinis Margus Hiet (Igaunija, Sāremā Merispordi Selts)

Kopvērtējuma rezultāti

MH grupa

Daudzkorpusu jahtu grupā turpinās līdzīga cīņa un pārliecinoši bez izmaiņām pirmās trīs vietas vienu no otras šķir trīs punkti. Arvien regates debitanti – katamarāns ILLO ir otrajā vietā.

Posmā Salacgrīva- Pērnava LYS2 grupā uzvarēja:

1. "Kani Keli" (LAT 606) - kapteinis Juris Tuņa (Latvija, Daugavgrīvas)

2. "ILLO" (LAT 600) - kapteinis Jēkabs Puriņš (Latvija, Pilsētas jahtklubs)

3. "Wiki" (LAT 11M) - kapteinis Uldis Kronblūms (Latvija, Prestol)

Kopvērtējuma rezultāti