← Visi jaunumi
26.06

GoRR regatē piedalīsies rekordliels buru jahtu skaits. Sacensības atklās ar svinīgu parādi.

Jau šo svētdiena ar svinīgu buru jahtu parādi pie Vanšu tilta atklās vienu no lielākajām Baltijas valstu regatēm - Gulf of Riga Regatta (GoRR). Nedēļu garās sacensībās piedalīsies 70 komandas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Regates sākums un pirmā sacensību diena tiks aizvadīta Rīgā, nedēļas turpinājumā flote priecēs Salacgrīvas krastus, noslēgums – 5.jūlijā Pērnavā.

Rīgas līča regate pēc gada prombūtnes atgriežas Rīgā, par sacensību starta ostu pirmo reizi izvēloties jahtklubu "Auda"Atklāšanas dienā 30.junijā pilsētas iedzīvotājus un viesus GoRR iepriecinās ar krāšņu buru jahtu parādi Daugavas upē, ko ērti varēs vērot no abiem upes krastiem. Par īpašu atmosfēru parādes skatīšanā šogad parūpēsies krastmalas svētku Riga Riverside Festival organizatori, kuri sadarbībā ar burātājiem komentēs notiekošo. Svinīgā buru jahtu parāde būs vērojama Vanšu tilta tuvumā no pulksten 17.30 līdz aptuveni 18.30. Pēc tam pulksten 20.00 GoRR atklāšanas ceremonija Mangaļsalas jahtklubā "Auda".

Vaicājot sacensību organizatoriem, ar ko šis gads būs īpašs regatei un tās dalībniekiem, Latvijas Jūras burāšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs un GoRR direktors Valters Romans uzsver: "Regate ir sasniegusi līdz šim nebijušus apmērus – 70 jūras spējīgas jahtas nedēļas garumā cīnīsies par Latvijas čempiona titulu sešās grupās, un divās no tām tiks izcīnīts Livonijas kauss. Pieaug interese par sacensību burāšanu ne tikai Latvijā, bet novērojam arī profesionālāko kaimiņvalstu sportistu pieplūdumu. Ko lai saka – izcils kompliments regatei!"

Regates pirmais "Rīgas brīvostas" sacensību posms 1.jūlijā noritēs molu tuvumā pie Daugavas iztekas līcī. Starta signāls uz ūdens plānots pulksten 12.00. Kā skaidro sacensību galvenais tiesnesis Normans Penke, distance atkarībā no vēja virziena tiks izlikta iespējami tuvāk krastam, lai sacensības būtu aizraujošas gan burātājiem, gan skatītājiem. "Prioritāte ir sacensību dalībnieku drošība, tāpēc par precīzu vietu tiks lemts tikai sacensību dienas rītā, ņemot vērā laikapstākļus," tā Penke. Oficiālo sacensību informāciju var atrast regates mājaslapā www.gorr.lv, tur arī iespēja sekot regatei reāllaikā un iepazīties ar katras dienas distanci.

Nedēļas turpinājumā no Rīgas GoRR dosies "KIA" posmā uz Salacgrīvu, kur flote nonāks jau 2.jūlija vakarpusē. Pēc tam pilsētas iedzīvotājus un viesus regate iepriecinās ar piekrastes sacensībām trešajā "Sportland" posmā, kas notiks trešdien 3.jūlijā līdz ar krāšņiem ūdens svētkiem krastā. Ceturtdien 4.jūlijā jahtu flote mēros spēkus ceļā uz Pērnavu. Noslēdzošā sacensību diena un piektais posms aizritēs Pērnavas jahtklubā. Tur arī notiks GoRR uzvarētāju, Latvijas jūras burāšanas čempionu un Livonijas kausa ieguvēju apbalvošana.

GoRR ir ikgadēja lielākā starptautiskā regate Latvijā, kas aizrit nedēļas garumā Rīgas līcī. Sacensībās piedalās komandas no Baltijas jūras reģiona. Sacensības notiek jau septīto gadu, to laikā tiek noskaidroti Latvijas jūras burāšanas čempioni un starp faktiski ātrākajām laivām sportiskākajās grupās tiek izcīnīts Livonijas kauss, kas simbolizē Latvijas jūras burāšanas tradīciju atdzimšanu. Regati organizē Latvijas Jūras burāšanas asociācija sadarbībā ar Latvijas Burāšanas savienību un Igaunijas partneriem - Saaremaa Merispordi Selts.