← Visi jaunumi
27.04

Lai organizētu Rīgas līča regates sacensības un attīstītu amatieru jūras burāšanas sportu Latvijā, dibināta biedrība

Šogad martā dibināta biedrība “Latvijas Jūras burāšanas asociācija” (LJBA), kuras mērķis ir ne tikai noorganizēt šogad Rīgas līča regati jeb Gulf of Riga Regatta (GoRR), kas norisināsies no 25. līdz 29. jūnijam, bet arī sadarbībā ar pierdzējušiem burātājiem un jomas entuziastiem attīstīt amatieru jūras burāšanas sportu Latvijā.

LJBA no 11.aprīļa ir uzņemta arī Latvijas Zēģelētāju savienībā un kā pilnvērtīgs organizators turpmāk organizēs GoRR sacensību norisi. Par LJBA valdes locekļiem iecelti Valters Romans (viņš arī priekšsēdētājs), Silards Kamergrauzis un Kristīne Kanska. Patlaban organizācija apvieno 10 biedrus un sešas jahtas.

LJBA ir izvirzījusi savai pamatdarbībai nākotnē šādus galvenos organizācijas mērķus:
1. Veicināt burāšanas kā veselīga un videi draudzīga sporta un aktīvās atpūtas veida popularizēšanu un attīstību Latvijā.
2. Apvienot burātājus, jahtu īpašniekus un citus interesentus un pārstāvēt viņu intereses burāšanas jomā, neskatoties uz viņu vecumu, ādas krāsu, dzimumu, seksuālo orientāciju, valodu, reliģisko vai politisko pārliecību, nacionālo vai sociālo piederību.
3. Īstenot apmācību un treniņu procesu burāšanā un ar to saistītus atbalsta un aktīvās atpūtas pasākumus, ieskaitot tos, kas paredzēti bērniem un jauniešiem.
4. Organizēt burāšanas sporta sacensības un citu sporta, aktīvās atpūtas un sabiedriskos pasākumus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.
Ar biedrības pārstāvjiem šobrīd iespējams sazināties, rakstot gulfregatta@gmail.com